НЕОФОРМЛЕНІ ПРАЦІВНИКИ. ПОСТІЙНЕ УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ

203
переглядів

Ситуація з офіційним працевлаштуванням громадян в Україні перебуває в скрутному становищі .Все більше роботодавців починає сплачувати заробітну плату в конвертах, а працівники не відстоюють свої права. Люди змушені йти на ризик і сподіватись тільки на добросовісність і справедливість, не будучи при цьому  жодним чином захищеним законодавством. Та ж сама ситуація із стажуванням. Ніяких конкретних дат її закінчення і установленої суми виплати, якщо за нею немає ніяких офіційних документів.

То що ж робити в критичних ситуаціях? До кого йти і як вирішувати ці питання?

Перш за все, варто уникати неофіційної роботи. Працівник ніколи не може бути застрахованим від того, що йому не виплатять заробітну плату, навіть якщо до того з цим проблем не було.

Якщо вже така ситуація трапилась ,то є можливість звернутись до Прокуратури, Державної інспекції праці та Державної податкової інспекції. Дані органи може зацікавити інформація про те, що підприємство не сплачує податки за фізичних осіб. Варто надати всі можливі докази ,що ви працювали на даному підприємстві.

Звісно, якщо  особа юридично підкована, ошукати її буде складно . Скоріш за все, підприємству буде простіше виплатити кошти  працівнику, ніж нести відповідальність перед  Державою. Мотивуйте цим роботодавця, який не нароком вирішив на Вас зекономити.

І на останок хотілось би порекомендувати завжди боротись і відстоювати свої права. Від кого як не від нас залежить життя і зміни в нашій країні. До того ж, Закон на Вашій стороні – користуйтесь цим!