Український бізнес – як не слід примножувати багатство! ПРОДОВЖЕННЯ

684
переглядів

Маючи доволі прибутковий бізнес, значна частина підприємців забуває про чесність, становлячись на шлях з корупційною складовою. Що це “людський фактор”, “система виживання в Україні” чи “відчуття безкарності”?!

Журналісти ЦЖР розбираються з цими поняттями на протязі всієї своєї діяльності і впевнені, що без бажання до змін бізнес “по-українськи” залишатиметься і далі, що і стане утопією для України!

Наша команда вже довгий час слідкує за однією з резонансних справ, відверті шахрайські схеми. Всі події відбуваються у Львові, навколо ТОВ “Львівська гарнізонна база”.

Нами написано вже багато  матеріалу щодо перебігу подій, звернення до суду, до поліції та прокуратури.

Розпочалась ця погоня за багатством з 2005 року, коли один з власників підприємства (Кредитор), Михайлишин, захотів вийти зі складу співвласників, з особистих причин, і отримати свою частку від загальної вартості всього майна підприємства, згідно статуту. Після року очікувань, спроб вирішення цього питання мирним шляхом, Кредитор подав позов до суду, в листопаді 2006 року, з вимогою виплати його частки.

З плином часу, справа ніяк не рухалась, спір не вирішувався. І тут з’ясовується, що в 2010 році власниця підприємства “Львівська гарнізонна база” Петренко, застосувала цікаву оборудку.

Український бізнес – як не слід примножувати багатство!

Суд приймає рішення, вочевидь незаконне, і призначає виплатити Петренко її частку, проігнорувавши не вирішене питання з Михайлишиним… Що і запускає механізм для детального громадського дослідження!

Бізнес та судова влада. Що пов’язує та як “рішають”

Цього виявилось недостатньо шахраям, наступним кроком було створення штучної заборгованості та об’ява про банкрутство підприємства. Ідеальна схема!

Але ж є Михайлишин, який все псує своєю участю і відчайдушно бориться за свою частку! Тож він долучається до справи про банкрутство підприємства та оскаржує рішення суду про виплату частки Петренко.

Ця боротьба стає не марною коли в 2016 році справою зацікавились журналісти ЦЖР і почали досліджувати законність та неупередженість суддів, які до того ніяк не просували справи між даними сторонами на протязі 10 років.

І в цей період Львівський Апеляційний господарський суд все ж таки  скасовує незаконне рішення попередньої інстанції про частку Петренко та видає нове, в якому чітко зазначається, що ніяких виплат Петренко не може отримати поки не розрахуються з Кредитором.

Здавалося б, справедливість настала!

Але, тут вступає в гру, досить цікавий термін “нововиявлені обставини” та “кмітливість” адвокатів Петренко. Про це ми детально писали в попередній статті.

Та й ці хитрощі переміг Закон коли і Львівський Апеляційний господарський суд і Верховний суд України прийняли законне рішення і  відхилили позов про повторне відкриття справи за нововиявленими обставинами, не прийнявши сфальсифіковані докази за належні!

Далі спір мав би вирішитись шляхом розгляду справи за позовом Михайлішина про виплати йому його частки з бізнесу. І на цьому питання б було закрите, але …

Перейшовши всі межі законної і незаконної діяльності Петренко зі своїм сином (нинішнім власником  ТОВ “Львівська гарнізонна база”) відчайдушно захищають «чесно» награбоване майно і вигадують ще одну сфальсифіковану експертизу, долучають до своєї оборудки іншого «незалежного» експерта. І знову ж таки подають позовну заяву до того ж таки Львівський Апеляційний господарський суд, для повторного відкриття справи “за ще більш” нововиявленими обставинами. Дежавю?Чи  схема?

В даний час справа знову у суді і всіляко затягується, чи то за для більш детального вивчення колегією суду, чи для спроби все ж таки проштовхнути потрібне Позивачу рішення.

Паралельно спір пішов далі, і вже відкрито не одне кримінальне провадження щодо підробки документів, фальсифікації висновків. Всі причетні до цього особи відповідатимуть перед законом та понесуть покарання.

Не зрозуміло одне, за ради чого така відчайдушна боротьба, з такими колосальними затратами?! Дешевше і спокійніше було вже давно розрахуватись з кредиторами та жити спокійно! Безкарність та жага до незаконного збагачення затягує у прірву!

 

Наші журналісти все ще збирають матеріал для повноцінного висвітлення подробиць спору між сторонами, спілкуються з правоохоронними органами та готують розгорнуте журналістське розслідування.

Сподіваємось, що суд не піддаватиметься на провокації та прийматиме законні обґрунтовані рішення, не даючи шансів аферистам підривати авторитет судової влади та маніпулювати Законами у власних інтересах.