День Незалежності. Затягування процесу чи невідкладні обставини. Стаття ІІ

1916
переглядів

Раніше ми вже описували одну зі справ, за перебігом якої пильно спостерігає наша команда журналістів. Ця справа, на даному етапі, розглядається Фастівським міськрайонним судом, зокрема суддею Суботіним А.В..

В продовження статті, яка була опублікована 28 серпня на сайті https://pero.net.ua

День Незалежності. Безповоротні наслідки святкуваннь

Висвітлюємо події, які відбуваються навколо справи…

Прагнувши ефективного розгляду справи, суддею було призначено 5 засідань на жовтень місяць 2018 року, на цьому закінчувався наш минулий матеріал.

В цей період мали бути заслухані всі свідки, до речі вже не перший раз. Раніше слухались свідки та були допитані підозрювані у Васильківському міськрайонному суді, але за “випадковими” обставинами справа перейшла до іншого суду (про це писали в попередній статті), де і відбуваються події, які викликають легке відчуття дежавю.

Отже, з усіх судових засідань, які були призначені на жовтень, відбулося лише ОДНЕ, останнє! Кожного разу знаходились поважні причини переносу засідання, як зі сторони захисту так і суддею.

Нас, як незалежну сторону, яка спостерігає і аналізує, зацікавила така ситуація! Ми почали розбиратись, в чому ж може бути причина?!

Проконсультувавшись з експертом та вивчивши “нормативку”, наш журналіст з’ясував цікавий факт та можливий мотив для затягування справи з боку сторони захисту.

Згідно зі статтею 49 Кримінального кодексу України, обвинувачені в цій справі, які не були причетні безпосередньо до вбивства одного з хлопців, а лише були учасниками бійки з іншими потерпілими, їх шестеро з восьми чоловік. Мають змогу уникнути будь-якого покарання, оскільки можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, а саме п’ять років. В їхньому випадку, цей період закінчується у серпні 2019 року…

В масштабах судових розглядів це ЗОВСІМ СКОРО. Особливо в даній справі. Адже вона вже триває більше чотирьох років. Тому і є сенс адвокатам, які відпрацьовують свої зароблені кошти, тягнути справу, плануючи більш важливі події в своєму графіку, аніж судові засідання. Або визиваючи свідків, які не з’являються чи не мають принципово важливих свідчень по справі, що також затягує процес.

Тим часом місяці йдуть…

Це лише одне з розглянутих нами припущень, до яких ми вдались щоб пояснити затягування даного процесу. На нашу думку воно досить логічне оскільки ті обвинувачені, яким на обрії замаячила безкарність всіляко будуть йти до того обрію…

Єдине що насторожує, що такий поважний та компетентний суддя може підігрувати, або більш того сприяти таким схемам та маніпулюванням Законами України.

Сподіваємось, що наступні п‘ять засідань, які були внесенні до календарів усіх учасників процесу, відбудуться без переносів і вже до кінця 2018 року буде винесено справедливе законне рішення щодо усіх обвинувачених по даній судовій справі.

Вже по закінченню всіх судових розглядів і маючи всі доступні нам матеріали справи, ми опублікуємо результати нашого журналістського розслідування щодо самого злочину, його вивчення спеціалістами та судового періоду, який і є вирішальним.