2 квітня — день аутизму: популярні стереотипи та як допомогти

95
переглядів

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму відзначається 2 квітня вже 13 років. Не дивлячись на цей великий проміжок часу,  багато хто досі вірить у стереотипи щодо “людей дощу” та ставиться до них упереджено. Ось найбільш популярні неправдиві твердження.

  • Всі аутисти добре розуміються на математиці.
    Багато людей з аутизмом мають певні здібності в тій чи іншій сфері. Однак, це може бути як математика так і художнє мистецтво.
  • Аутизм — це хвороба.
    Аутизм це радше вроджена особливість, певний стан функціонування мозку. Його не можна вилікувати або наблизити до норми. Найкраще що можна зробити — прийняти цю особливість і не намагатися зробити людину з аутизмом схожою на інших.
  • Діти з аутизмом істеричні та неврівноважені.
    Так, дитина з аутизмом може бачити світ навколо більш чутливо. А відтак і реакція на світ може бути більш загостреною. Однак не потрібно сприймати це негативно. Всі ці ознаки є лише особливостями сприйняття світу навколо, а ніяк не результатами виховання чи психічними розладами.

Допомогти людям з аутизмом може кожен. Потрібно лише сприяти поширенню правдивої інформації та сприймати їх як не як хворих, а особливих людей.

Автор: Намінас Карина