Аферисти при владі — клан Гуральників безкарно розграбовують українців

2522
переглядів

Бориспільський район, що під Києвом досить перспективний для життя та бізнесу, оскільки межую зі столицею. І здавалося б, що впровадження політичних реформ від нової влади має бути зі швидкістю «Києва», але ні! Ситуація зовсім протилежна – дерибан під носом у Президента продовжується, а може ще й прискорився, щоб встигнути побільше нагребти до повного розгону шайки від політичної партії «Солідарність БПП».

Серед усіх інших в районі, особливо виділяється село Дударків, яке на перший погляд заможне та прогресивне. Але є таке сімейство Гуральників, яке добравшись до влади втратило рамки.

Сільський голова Гуральник Микола Григорович, його дружина Гуральник Наталія Василівна – секретар сільської ради, Гуральник Володимир Миколайович – син подружжя Гуральників, він же і юрист в сільській раді, він же депутат районної ради. Не кожне село може собі таке дозволити – мати окремого юриста, який отримує щомісяця понад 10 тис.грн. Цікаво чи хоча б один мешканець села скористався його послугами, наголошую БЕЗКОШТОВНО, адже вони і так йому платять зарплату! Та це не найдратуюча ситуація.

Ні для кого з мешканців не секрет, за рахунок чого так розкішно живуть Гуральники – виділення земельних ділянок потрібним людям, отримання відкатів та хабарів, а також безліч незаконних оборудок, які безкарно збагачують це помісне сімейство. Яке скуповує квартири та іншу привабливу нерухомість в районі.

Так, протягом 2018 року ТОВ «КИЇВБУДІНЖИНІРИНГ», власником та директором якого є Кузін Сергій Володимирович, згідно з укладеними договорами з Дударківською сільською радою Бориспільського району Київської області виконувало будівельні роботи в селі Дударків.

У травні того ж року сільський голова Гуральник М.Г. та його дружина Наталія Василівна, попросили  Кузіна С.В. про допомогу, а саме: побудувати за його кошти та з його матеріалів приміщення аптеки для їх сина Гуральника В.М. та запевнили, що з ним розрахуються пізніше після продажу земельних ділянок, що знаходяться на території Дударківської сільської ради (кадастровий номер 3220883602:02:001:0095 та кадастровий номер 3220883602:02:001:0094).

 

Довіряючи сільському голові, з яким співпрацює вже тривалий час, а також бувши залежним від його посадових рішень, оскільки на той момент не за всі роботи ТОВ «КИЇВБУДІНЖИНІРИНГ» розрахувалась Дударівська сільська рада. Кузін С.В. протягом літа 2018 року, погодивши кошторис та візуалізацію об’єкта.

 

За власні кошти придбав будівельні матеріали та побудував будівлю загальна вартість якої, згідно з кошторисом, складає 1 115 524, 93 грн (один мільйон сто п’ятнадцять тисяч п’ятсот двадцять чотири гривні 93 коп.) на земельній ділянці (Кадастровий номер земельної ділянки 3220883601:01:004:0053, Цільове призначення: 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що на праві власності належить Гуральнику Володимиру Миколайовичу.

Після завершення будівництва, Кузіна С.В. особисто зустрічався з Гуральником М.Г. та його сином Гуральником В.М. для розрахунку за виконані роботи. Однак вказані особи категорично відмовився сплачувати необхідну суму, більш того почали вимагати від Кузіна С.В. так званий відкат у розмірі 10 % коштів отриманих ТОВ «КИЇВБУДІНЖИНІРИНГ» згідно з вищезазначеними договорами укладеними раніше з  Дударківською сільською радою.

Тобто, розуміючи масштаби приватного будівництва, сільський голова таким чином вирішив витягнути «свою закону» частку з бюджету села, при цьому отримати вже готову до подальшої експлуатації власну комерційну нерухомість. 

Наразі ця будівля здається в оренду Гуральником В.М. (сином) під ресторан  «КАФЕ ТОЧКА». Напевно це вигідніше ніж аптека, адже власники отримують чималу щомісячну орендну плату.

Проаналізувавши договори ТОВ «КИЇВБУДІНЖИНІРИНГ» з Дударківською сільською радою ( доступ до них є у відкритих джерелах prozoro) і вирахувавши 10% від їх суми, отримуємо понад 300 тис. грн.

Якби Кузін С.В. навіть погодився сплатити відкат сільському голові, то ця сума склала б лише третину від вартості будівництва так званої «аптеки-ресторану». Ще 700 тис. грн затрат, які він поніс при виконанні робіт, мали б сплатити Гуральники. Однак і цю суму привладні аферисти не мали наміру сплачувати, більш того сільський голова Гуральник М.Г. повідомив Кузіну С.В. щоб він не звертався до правоохоронних органів, зокрема в поліцію, оскільки в нього кругом “свої люди”.

І якщо б у нас не була демократична країна і всі громадяни не мали рівні права, то історія тим би й закінчилась. Однак Кузін С.В. не припинив боротьбу, чим і привернув увагу журналістів, оскільки подальші дії в цій справі стосуються безпосередньо свавілля з боку правоохоронних органів та інших державних структур.

 23 квітня 2019 року Кузін С.В. з приводу вищевикладених обставин подав на особистому прийомі до Національного антикорупційного бюро України Заяву про вчинене кримінальне правопорушення в порядку передбаченому ст.214 КПК України (Вх.№К-4759 від 23.04.2019р.). Однак порушуючи вимоги  КПК України посадові особи НАБУ не внесли відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та в травні 2019 року направили вищезазначену заяву Кузіна С.В. до Головного управління Національної поліції в Київській області.

Розгляд заяви Кузіна С.В. про вчинене кримінальне правопорушення  Бориспільський відділ поліції було доручено слідчому 1-го відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області підполковнику поліції Москвічову Олексію Миколайовичу, який також за час перебування на посаді Дударківського сільського голови  Гуральника М.Г. з 2006 року набув право власності на земельну ділянку в селі Дударків та очевидно добре  з ним знайомий та перебуває в дружніх стосунках.

Тому не дивно, що  Москвічов О. М. не проводячи взагалі досудового розслідування прийшов до висновку: “За результатами вивчення звернення на даний час не встановлено ознак кримінального правопорушення …”.

Однак Кузіним С.В. був оскаржений висновок Слідчого Москвічова О.М. у Бориспільському міськрайонному суді, який постановив (від 19 вересня 2019 року):

06 травня 2019 року Кузін С.В. подав до Cлідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва Скаргу на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ, яку судом було частково задоволено  відповідно до ухвали від 20 червня 2019 року.

На виконання вищезазначеної ухвали Cлідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва від 20 червня 2019 року  НАБУ внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань  за №520190000000553 від 05 липня 2019 року відомості про вчинення  кримінального правопорушення, однак за статтею яке не відноситься до підслідності НАБУ шахрайство, а не привласнення майна внаслідок зловживання владою та службовим становищем депутатом Бориспільської районної ради Гуральником В.М.та його батьком сільським головою Гуральником М.Г. як зазначав у своїй заяві Кузін С.В.

18 липня 2019 року  Спеціалізована антикорупційна прокуратура визначила  підслідність у кримінальному провадженні №520190000000553 від 05.07.2019 за Бориспільським ВП ГУНП в Київській області.


Отже, куди б не звертався Кузін С.В. його заява все одно надходить  до Бориспільського відділу поліції де працюють хороші знайомі сільського голови Гуральника М.Г.


З приводу бездіяльності правоохоронних органів щодо розслідування  корупційних правопорушень вчинених депутатом Бориспільської районної ради від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Гуральником В.М та його батьком – Дударківським сільським головою Гуральником М.Г. корупційних правопорушень  Кузін С.В. звертався до Президента України Зеленського В.О. та неодноразово до Генеральної прокуратури України, однак станом на сьогодні жодних зрушень у досудовому розслідуванні не має, а батько та син Гуральники, маючи впливових знайомих в керівництві поліції, зокрема заступника начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Шляховського О.А., переконані, що уникнуть відповідальності за вчинені корупційні правопорушення. Більш того, при особистих зустрічах, Гуральник М.Г. зухвало та викликаючи заявляє Кузіну С.В.: “Що пишеш? Пиши!”


Слід зазначити, що після звернення Кузіна С.В до Національного агентства з питань запобігання корупції на Дударківського сільського голову Гуральника М.Г. та його сина  депутата Бориспільської районної ради від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Гуральника В.М. НАЗК було складено та направлено для розгляду до Бориспільського міськрайонного суду Київської області протоколи про вчинені правопорушення  (конфлікт інтересів, невнесення відомостей про майно до декларації).

Відносно Гуральника Володимира Миколайовича та Гуральника Миколи Григоровича, суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В. призначив розгляд справ №359/8269/19 та №359/8819/19 про адміністративне правопорушення на 03 жовтня 2019 року.

Чи доходять корупційні зв’язки Гуральників до судової гілки влади, стане зрозуміло вже незабаром – 3 жовтня.

А щодо розв’язання основного конфлікту, варто звернути увагу, що Бориспільський район у Верховній Раді представляє Сергій Бунін, представник нової влади, член команди Президента Зеленського і якщо він не має управи на місцевих царків старої влади, то це говорить лише про одне – він або не має жодного впливу, або вже має домовленості з тими ж таки представниками БПП «Солідарність» («Європейська солідарність»), які мають більшість в районі.

 Автор: Марічка Сорока