«Дивна» смерть волонтера Кучапіна: правоохоронці відкрили провадження під тиском публічності

426
переглядів

В одному із багатоквартирних будинків Києва знайшли тіло столичного волонтера Олексія Кучапіна, який боровся проти продажу людей і був керівником громадської організації «Дім милосердя».

16 липня чоловік повідомив своїй дружині про те, що їде у Дніпро по справах, після чого зник. 19 липня його дружина звернулася до поліції із заявою про зникнення Олексія, а за кілька днів правоохоронці повідомили, що знайшли тіло волонтера у приватній квартирі в Деснянському районі столиці (повідомлення про це було опубліковане 22 липня, хоча тіло, за словами поліцейських, знайшли 21 липня). За попередньою інформацію поліцейських, смерть молодого здорового чоловіка була природньою. Це ніби-то підтвердила і проведена в дуже стислі строки експертиза. 

Однак друзі та близькі Олексія категорично не погодилися з версією правоохоронців. За їх словами, поліція допомагає приховувати злочин. Так, товариш та колега загиблого Захарія Керстюк написав у своєму Фейбуці, що після проведення своєї експертизи, «поліція приховує тіло. Його нікому не показали, не дали можливість провести незалежний огляд».  За словами волонтера, поліція може бути зацікавлена у приховуванні обставин злочину та надав декілька відеозаписів конфліктів членів їх організації з правоохоронцями.

 

Керстюк повідомив також про те, що на смітнику біля будинку, де було виявлено тіло Олексія Кучапіна, волонтери знайшли диван із плямами крові, який, за словами мешканців будинку, винесли із тієї ж квартири вночі 21 липня. Також волонтер повідомив, що загиблий неодноразово погрожували фізичною розправою, а за кілька днів до того, як тіло Олексія знайшли, він видалився з усіх волонтерських спільнот та закритих чатів у соціальних мережах і месенджерах, що, за словами Керстюка, «совсім на нього не схоже».

Кримінальне провадження з поміткою «умисне вбивство» поліцейські відкрили лише після того, як волонтери та журналісти почали звинувачувати їх у приховуванні обставин справи та намаганні «зам’яти» справу.

Однак чи буде розслідування смерті Кучапіна об’єктивним та чи не вплине на його хід втрачений через дивну поведінку правоохоронців час поки невідомо.

Довідка: Олексій Кучапін – керівник ГО «Дім милосердя», який займався допомогою київським безпритульним, для яких після запровадження карантину орендував житло за власні гроші. Як повідомляють друзі загиблого, останнім часом Олексій займався розслідуваннями схеми продажу дітей на експорт і опікувався дівчатами-сиротами, які через неї потрапили в рабство. Також він допомагав людям похилого віку з інвалідністю повертати втрачені під час шахрайських дій квартири.

#кучапін #поліція #цжрукраїна #волонтер