Забуті «герої» української корупції. Микола Ульмер — Бориспільський міжрайонний екс-прокурор

1726
переглядів

Теперішня політична ситуація в країні дає українцям надію на квітуче майбутнє без олігархів-політиків і -чиновників. Хотілося б вірити, що нині за свої корупційні злочини відповідатиме кожен, навіть екс-президент, якщо для цього буде обґрунтована підстава.

Але не варто й забувати про тих «слуг» державної машини, які вже довгі роки ухиляються від відповідальності, прикриваючись посадами та зв’язками.

фото з відкритих джерел

Яскравим прикладом такого, всіма забутого корупціонера, є Микола Миколайович Ульмер. Бориспільський міжрайонний прокурор.
Його розкішне життя почалось ще в далекі 2012 роки, саме коли був призначений на посаду Бориспільського міжрайонного прокурора, в «процвітаючі» роки правління Януковича. До цього працював помічником Константинівського міжрайонного прокурора Донецької області, заступником прокурора Києво-Святошинського району області.

У 2017 році він успішно пройшов люстрацію. Раніше брав участь у конкурсі на посаду Бориспільського місцевого прокурора, однак у прокуратурі зміг залишитися лише на посаді заступника керівника, але і це було тепленьке місце. Оскільки враховуючи всі історичні події того періоду, можна сказати, що Ульмар взагалі не відчув зміни режиму, продовжуючи обкрадати державу.
Свого часу бувши протеже «донецького клану Януковича» залишився на своїй посаді після Революції гідності, зобов’язуючи цим Сергію Міщенку. Тому самому, який є кумом Артема Пшонки, сина екс-генпрокурора Пшонки. Саме Сергій Міщенко став ключовою фігурою, яка ввела в курс справи нових порошенківських царків у Бориспільському районі після зміни влади у 2015 році й успішно продовжив функціонування бориспільського «клубу провладних корупціонерів».

Публічно відомим для українців прокурор Ульмер став у 2015 році, коли Генеральна інспекція ГПУ відкрила провадження №42015000000002784 (від 17 грудня 2015 року), в якому основною підозрою стало незаконне збагачення Бориспільського міжрайонного прокурора Миколи Ульмера (на той момент займав дану посаду) та його близьких родичів.

Основою для висунення підозри стало те що протягом 2012-2016 років, поки Ульмер займав керівну посаду, його родина отримала у власність 20 об’єктів нерухомості, серед яких понад 5 га землі, 6 житлових квартир та 4 паркомісця, на території міста Києва та Бориспільського району Київської області.
Зокрема з 2012 року у тестя і тещі Ульмер — Станіслава і Валентини Жираткових, вихідців з Костянтинівки Донецької області, почала з’являтися нерухомість. Відразу три сільради, які перебувають під Борисполем (район впливу прокурора Ульмера), передали Валентині Жиратковій землі для ведення особистого сільського господарства, в селі Вишеньки (0,5 га), Велика Олександрівка (0,2 га) та Іванків (1,9 га). Сільрада Іванкова також передала Станіславу Жираткову, для тих же цілей, 1,94 га землі.

Окрім того відомо, що за 2012-2013 роки, Станіслав і Валентин Жираткови придбали дві квартири в селі Чубинське Київської області (65 кв. м і 78 кв. м) і квартиру в Борисполі на вул. Шевченко, площею 77 кв. м.
До отримання зятем керівних посад в Бориспільській прокуратурі подружжя Жираткових володіло лише однією квартирою, площею 41 кв. м в місті Костянтинівка.

Належать родині Бориспільського міжрайонного прокурора не тільки сільськогосподарські землі. В реєстрах зазначена ще одна земельна ділянка прямо в центрі Борисполя. Ця земельна ділянка, свого часу була використана під будівництво багатоквартирного будинку, великою будівельною компанією ПАТ «Агробудмеханізація».

Беззаперечним фактом сумнівного заробітку стали, також, дані служби фінансового моніторингу, які є в справі проти прокурора. У матеріалах зазначено, що батько Ульмера провів фінансову операцію, пов’язану з переведенням безготівкових коштів на рахунок ТОВ «Порше Лізинг Україна» в якості оплати за договором фінансового лізингу в сумі 442,3 тис. Гривень!

Згідно з даними УКРІНФОРМ, батько прокурора з 2000 по 2016 роки заробив всього 52,4 тис. Гривень. Це дає підстави вважати, що у нього не було коштів для подібного переказу.

Це вказує на той факт, що поки свати обживаються нерухомістю коштом зятя, батько Миколая вкладає гроші сина в рухоме майно, щоб нібито не привертати зайвої уваги.

Окрім цього відомі й інші схеми незаконного збагачення, придумані Ульмером. Так у 2014 році Ульмер звернувся до суду з позовом про розірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного між будівельною компанією ТОВ «Катона» і Горською сільрадою (село Гори в передмісті Борисполя), і про повернення земельної ділянки (кадастровий номер 3220883201:01:006:0060 загальною площею 1,6211 га), який був переданий під будівництво багатоповерхового житлового комплексу. Він швидко виграв справу, оскільки формально будівельна фірма не встигла побудувати об’єкт в термін.

Але кінцевим результатом оборудки став подальший швидкий дерибан тієї земельної ділянки між дев’ятьма підставними особами, які мають безпосередній зв’язок з прокурором.

Простими словами, маючи повноваження, Ульмер Микола, як міжрайонний прокурор віджав бажану земельну ділянку, прикриваючись законними рішеннями суду та сільради, які напевно мали і свій інтерес в цій справі.

Всі ці зібрані факти ніяк не перешкодили у працевлаштуванні одіозного прокурора. Він з легкістю проходив всі перевірки та конкурси вигадані Генпрокуратурою і нікого не бентежив той факт, що це прокурор часів «діамантового» генпрокурора Пшонки.

Сам же Ульмер та його дружина Еліна Ульмер (Жираткова), яка до речі теж працювала прокурором в Генпрокуратурі, офіційно декларують у 2014 році заробітну плату 104 тис. Гривень та 168 тис. Гривень. Власного житла у подружжя немає, зате в наявності є автомобіль Mazda 6 (2006) і вклад у банку в розмірі 254,5 тис. Гривень.

У 2015-му році згідно з паперовою декларацією загальна сума сукупного доходу склала 186 804, 00 грн, з яких 142 804, 00 грн – це зарплата, а 44 000,00 грн – це подарунки й виграші. Заступник прокурора на той момент мав квартиру площею 71, 5 м кв та вже два авто – Mazda 6 2006 року випуску та Audi А1 2013 року випуску.

У 2017-му згідно з декларацією він отримав 359 856 гривень зарплатні, а також зазначив, що насправді квартиру площею 71,5 м кв він винаймає. А ті, два авто, які він декларував у 2015 році на себе, у 2017-му вже записані на його батька – Ульмера М.В.

Звичайно жодних сумнівностей в офіційних деклараціях Ульмера не існує, цим вже не здивуєш нікого. Але як мінімум статки сім’ї зменшились на суму, яку було сплачено хабарем до ГПУ. Це припущення пояснюється тим, що за більш ніж 4 роки існування кримінального провадження проти прокурора Миколи Ульмера, жодного вагомого зрушення не було, окрім недолугого вивчення всіх письмових документів, які було долучено до справи після ухвали суду.

Останнім відомим фактом стала інформація про те, що після довгих років відкладання, справа передана до Державного бюро розслідувань (згідно листа ГПУ від 11.02.2019р).

Чи стане це приводом для ефективного розгляду та нарешті притягнення до відповідальності посадовця, який пережив зміну трьох генеральних прокурорів, успішно розжився на елітні земельні ділянки під Києвом та з легкістю збагатився до рейтингів «Forbs», покаже час.

Наголосимо, що все це відбувалось в той період коли країна існувала в утопічному режимі, тонула в злиднях, потім переживала складні часи реформування та зміни влади, сподіваючись на поліпшення життєвого рівня населення, тоді коли українці покладали своє життя за майбутнє своїх дітей та демократію в цілому. І це лише один з сотень тисяч хапуг, яких створила і виростила прогнила система хабарників, яка лише укріплювалась на протязі десятків років.

Маючи вже іншу свідомість та патріотичну позицію метою нашого покоління є запустити безповоротний процес очищення влади, не залишивши без належної уваги та покарання жодного корупціонера, які довгі роки грабували українців, лишаючи їх гідності.

Автор: Артем Квашин