Нові «заповіді» для українців, в умовах карантину!

403
переглядів

З 6 квітня вступили в силу нові обмеження від Кабінету Міністрів України щодо життя українців в умовах карантину, викладені в постанові Кабінетів Міністрів України №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (Постанова).

І не зважаючи на бурхливу реакцію свідомих українців, КабМін притримується своєї стратегії, публікує роз’яснення на офіційних джерелах, а Національна поліція «потирає руки». Адже їм добавилось цікавої роботи – вилов злосних порушників!

Отже, коротко про кількість конституційних прав кожного українця, які були порушені при прийнятті злочинної Постанови:

Стаття 28 Конституції України  — право на повагу до гідності людини. Порушено пунктом 1 Постанови, в якій забороняється перебувати в громадських місцях, тобто будь-де, без маски!

Вже не кажучи про рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка наголошує на шкідливості носіння масок для здорових людей!

Згідно роз’яснень від КабМіна, малось на увазі перестраховка від розповсюдження вірусу тими особами, які вже хворіють і може самі того не знають.

Але той факт, що дозволено носити будь що на своєму обличчі, хоч і зшитий шмат зі старих шорт, говорить лише про те щоб всіх обмежити і принизити гідність українців безглуздою, як на мене, Постановою.

Однак це не єдиний протиправний пункт Постанови. Згідно 16 пункту Постанови, всі мусять мати при собі документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус. Нібито для того щоб можна було перевірити чи не порушує особа умови самоїзоляції або обсервації, які теж встановлені цією Постановою.

Однак, ні за базу, ні за списки захворілих осіб розмови не йде, оскільки такого наша «прогресивна» країна ще не розробила. Єдине на, що зможуть вказати пред’явлені документи поліцейському, так це лише на прізвище та ім’я особи, на яку виписувати штраф. Нині це основна ідея-фікс наших доблесних поліцейських, які з першого ж дня нових обмежень почали пасти парки та сквери.

Але будьте спокійні, ті хто виписує такі протоколи або вимагає від вас виконати вимоги Постанови, порушують ваші права і виконують злочинні накази, оскільки Конституція України є найвищим юридичним документом і жоден Закон не може їй суперечити, тим паче Постанова!

Щодо заборони проводити масові та релігійні заходи, пункти 7, 9 Постанови, в Конституції теж є окремі статті 39, 35, які надають кожному громадянину право на проведення або участь у таких заходах.

А найбезглуздішим здаються пункти 2, 5, 6, які забороняють нам вільно пересуватись та гуляти на свіжому повітрі, в необхідній для цього кількості осіб. Що суперечить праву на свободу пересування, яке забезпечене нам статтею 33 Конституції України.

Ці пункти найбільш кричущі та болючі для українців, адже вони обмежують нас як особистостей, та вводять в умови тотального контролю, що суперечить демократичним принципам.

Окремої уваги варті пункти Постанови якими забороняється проводити підприємницьку діяльність, пасажирські перевезення, які вже традиційно порушують норми найвищого юридичного документа України – Конституції України, зокрема ст. 42 – право на свободу підприємницької діяльності, ст.48 – право на достатній життєвий рівень.

Я, особисто, не проти необхідних обмежень за для запобігання розповсюдження інфекції, однак всі вони мають бути виправданні та прийняті з урахуванням наших інтересів, прав та свобод!

Коронавірус не є тяжким недугом. Виліковуються від нього не менше, а ніж помирають! Зокрема, хворих в Україні менше 1% населення, що унеможливлює введення карантину в країні, згідно Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Окрім того, цей же Закон встановлює порядок введення карантину Головним державним санітарним лікарем України, який має безальтернативне право на такі дії, однак і цей факт проігнорований, в нашому випадку.

Тому варто включити голову і не піддаватись тиранії під соусом  «загроза життю!».

І хотіла б вірити, що ми будемо захищені обраною нами владою.

Натомість в мене виникає ряд запитань щодо «заповідей», які нам нав’язують:

Чому ми маємо ходити як слухняні вівці в масках, куплених по зашкальним цінам або пошиті зі старих речей?

Чому уряд не забезпечить громадян засобами особистої гігієни, але при цьому малює штрафи?

Чому обмежують підприємницьку діяльність, яка тримала економіку країни на рівні і давала людям заробіток?

Чому не виділять більшу кількість громадського транспорту щоб уникнути скупчення людей і забезпечити безпеку пересування по місту?

Чому вже не акцентують уваги на те, що основними заходами для уникнення захворювання є миття рук, дезінфекція та витримана відстань?

Яка мета обмежити людей в ресурсах, порушити ряд їхніх прав, загнати їх в умови злиднів?

Звичайно – ВРЯТУВАТИ! Бути рятівниками нації…

Тож замислюйтесь над тим, що читаєте і що виконуєте!