Протести під Кабміном: проти корупції і за доступне розмитнення

231
переглядів

17 липня громадські активісти зібралися на акцію протесту перед будівлею Кабміну. Її мета було змусити Міністерство фінансів надати свої висновки щодо законопроєкту 3704, який повинен дати змогу українцям доступно розмитнювати автомобілі на іноземних номерах.

            «Ми прийшли сюди для того, щоб отримати висновки від Міністерства фінансів стосовно нашого законопроєкту, і дізнатися, в які терміни будуть завершені усі необхідні процедури для того, щоб прийняли наш закон» — розповідає активіст Олександр Чернявський.

Ще однією вимогою протестувальників, з якою вони звернулися до Мінфіну, була відставка чиновників митниці, які пов“язані із корупційними скандалами. Мова йде, зокрема, і про керівника новоствореною митної служби Ігоря Муратова, якого активісти звинуватили у розбудові корупційних схем на україських митницях.

Як заявив Олег Ярошевич, голова всеукраїнської громадської організації «АвтоЄвроСила», докази причетності Муратова та деяких інших митників-високопосадовців до корупційних схем активісти вже надали правоохоронним органам. Ці ж докази активісти готові надати і представникам уряду, про що вони написали у своєму зверненні.

            «Ми тут зібралися сьогодні для того, щоб довести і Прем`єр-міністру, і міністру фінансів, що пан Муратов є людиною із кола злочинців, які сьогодні налагодили контрабандні потоки, внаслідок чого український бюджет недоотримує частину грошей.

          Ми написали коротке звернення, яке описує всю ту поблематику, яка сьогодні існує на всій території України.  Більш детальними фактами ми готові поділитися сьогодні під час наради у Міністерстві фінансів, із залученням фахівців, людей, які здатні довести, що саме в.о. керівника Державної митної служби Ігор Муратов, допомагав налагоджувати контрабандні потоки… Нам би дуже хотілося, щоб такі люди вже сьогодні залишили керівництво нашої країни і йшли геть разом з Кривицькими. Нефьодовими, які сьогодні, із нашою допомогою, вже у відставці» — розповів пан Олег.

             Представник уряду, який вийшов до протестувальників, запропонував їм залишити своє звернення у спеціальній скриньці, яка, як згодом виявилося, не працювала. Саме тому звернення до Мінфіну вирішили надіслати через електронну пошту.  Також чоловік пообіцяв, що активісти зможуть потрапити на нараду до Міністерства фінансів.

Нагадаємо, законопроєкт 3704-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку» був зареєстрований у Верховній Раді 3 липня 2020 року. Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту, він спрямований на заміну системи оподаткування легкових транспортних засобів та спрощення процедури розмитнення автомобілів, що були завезені із-за кордону.