Реальність, яка нас обманює: хто це допускає?

1094
переглядів

В прокуратурах  щось скоїлося: працівники  рвуть на собі волосся, деруть нігті та ріжуть пальці. Причиною цього став Юрій Луценко…

Початок року став вельми бурхливим. Його схвилювала шокуюча новина: працівники запорізької прокуратури займалися збутом та вживанням наркотиків. Інсайдери тихцем повідомляють, що така ж тенденція поширена в Києві. Це стало підставою  для масштабної перевірки на наркозалежність прокурорів та їхніх колег.

Додаткові хвилі створило затримання підпільної нарколабораторії. Вона знаходилася в Одесі, щоправда свою продукцію постачала  до Києва. Поліція вилучила майже 12 кг готового метадону, 66 кг прекурсорів та більше 500 л хімічних рідин для виробництва наркотика. За оцінкою експертів вилучений метадон коштує на чорному ринку  близько 30 млн грн. Під опис також потрапили обладнання, два бойових  пістолети, три глушителі та близько 200 бойових патронів. Лабораторія знаходилася у приватному будинку, який орендував громадянин Росії. Він та один з його співучасників вже затримані.

Крім того, кінець зими став кінцем свободи для  47-ми українців. Організована група наших співвітчизників займалася наркоторгівлею, знаходячись на території РФ.

На жаль, подібні ситуації виникають нерідко. Часто серед затриманих є чимало троєщинців. Як то кажуть, продають, бо  вживають. Чому ж вживають? Що саме бачить та відчуває наркоман? Що заважає поліції знищити наркоманію та яку  роль в поширені наркотиків відіграє держава?

Мара, яка стає правдою  

Спочатку світ стає кольоровим. Істоти, які  в ньому з’являються здаються привітними та трохи потішними. Проте проходить деякий час і те, що було таким сонячним та захоплюючим стає звичайним та буденним.  Тоді починається полювання. Ті, хто привітно посміхалися, увійшовши в довіру, починають тебе пригнічувати. Ховайся,  тікай, або борися… Інакше не виживеш у цьому світі…

Приблизно такі галюцинації відвідують наркоманів під час кайфу. Власне, «кайф» продовжується  кілька секунд, потім починається довга боротьба  зі створіннями, які завітали у галюцинації. Поведінка наркомана у той  час залежить від міцності його організму. Дехто   вижимається у куток та чекає скінчення афекту, дехто стає надто агресивним та небезпечним для оточуючих. Далі наступає втрата  свідомості. Але, перш ніж відключитися, деякі наркомани встигають зробити злочини в стані афекту. Інколи ці злочини  направлені проти себе. Результатом може стати навіть смерть. Кожен вибирає свою дорогу, інколи нею стає доріжка білого порошку,  чи слідів від голки. Серед жителів Деснянського району чимало тих, хто полюбляє галюцінаційну реальність та немало тих, хто штовхає до неї. Тож, наскільки багато дурі на Троєщині? Яких монстрів ми минаємо, крокуючи деснянськими вулицями? Про реалії галюцинацій більше дізнався журналіст ЖКЧ.

Вихід не завжди буває у дверях

Кожна ситуація  має вихід. Щоправда, деякі  люди вбачають його не у  відчинених дверях, а у замкненій труні. Протягом минулого року  за власним бажанням пішло  з життя 119 мешканців Києва. Про це  нам  повідомили у  Головному управлінні  статистики у місті  Києві. Ці показники перевищують дані 2015-го року. За той  час вчинило самогубство 114 персон. Що ж штовхає киян  до добровільного  виходу  із життя?

Як повідомили у поліції, об’єктивні причини суїцидів у більшості  випадків невідомі. Самогубець навіть не залишає натяків на мотиви власного злочину. Здебільшого,   вирішення ситуації у смерті вбачають люди середнього віку. Психологи пояснюють, що причиною  слугує вікова  криза. Саме  у середньому віці людина починає ґрунтовно обмірковувати  власні досягнення. В цей період безтурботна молодість та шлях великих починань вже лишилися у минулому, в спину дихає старість. Хотілося би, щоб вона була забезпеченою. Переломний момент між молодістю  та  похилими роками пригнічує свідомість, адже  життя  має стати інакшим. Ці переживання  загострюють економічні проблеми  в середині держави. Вони   ще  більше пригнічують, особливо, коли платити нічим.

Схожим періодом є підлітковий  вік. Щоправда, підлітків-самогубць набагато менше. Основним мотивом є нерозділене кохання та  чвари з батьками. Самогубство стає своєрідною помстою.

Варто зазначити, що протягом минулого року  з життя пішло 467 воїнів АТО, про це повідомили у Міністерстві оборони.  Шокуючий факт  в тім, що 256 захисників вітчизни померли не в боях. 63 з них вчинили самогубства 10-ро звели кінці через алкогольне та наркотичне отруєння. Наркологи повідомляють, що серед самогубць чимало тих, хто вчинив злочин проти себе у стан наркотичного сп’яніння. Чому ж людський мозок створює дійсність, що вбиває?

Людину починають відвідувати галюцинації не лише коли вона систематично вживає наркотики, але й коли кидає їх. Сильна інтоксикація періодично викликає неіснуючі образи. Коли наркоманія стає системною, людина страждає від хронічних галюцинацій. Кинувши наркотики, образи з підсвідомості не залишають, вводячи людину у стан психозу. Андрій Корець, лікар-нарколог пояснив, що вживання наркотиків стимулює виділення великої кількості нейромедіаторів, (зокрема дофаміну).  Без наркотичної дози надмірне виділення цих гормонів припиняється.   Результатом стає  негативне емоційне самопочуття, депресії та психози. Цей стан нерідко приводить до самогубства.

Втім, реалістичні фантазії мозку є лише наслідками.  Вірніше задати питання – чому наркотики є легкодоступними для громадян? Чому вони так просто поширюються у суспільстві? Як цьому запобігає держава?

Як нас притрушують?

Згідно з даними департаменту протидії наркозлочинності при Нацполіції України, 1,6 тис киян   знаходиться на обліку через вживання наркотиків. Статистика державного масштабу більш вражаюча. Протягом 2014-2015-х років на обліку в Міністерстві охорони здоров’я перебувало 100 тис наркозалежних осіб. Незалежні експерти стверджують, що кількість наркоманів в Україні значно більша. Їх число коливається від 1 млн до 1,5 млн. При цьому,  вітчизняна наркоманія молодішає.  Згідно з даними незалежних організацій, вже з 10-ти років українські діти починають вживання наркотиків не менш, ніж 1 раз на тиждень. Кількість ін’єкційних наркоманів складає близько 550 тис осіб. Понад 60% ВІЛ-інфікованих становлять саме ін’єкційні наркомани.  Деякі експерти стверджують, що число наркозалежних українців щороку  зростає на 8%-10%. Цю ситуацію погіршують бойові дії на Сході країни. З одного боку, там без лікування та заходів реабілітації залишається 50 тис наркозалежних співвітчизників. Крім того, на території ЛНР і  ДНР швидко поширюються наркотичні засоби. Їхніми споживачами стають навіть учасники бойових дій.

Ще однією кричущою проблемою стали пологові будинки, а точніше —  те, що відбувається до них. Річ  у тім, що наркозалежні жінки, які виношують дітей, не можуть отримати належної медичної підтримки. В результаті не вдається забезпечити здоров’я дитини.

Говорячи про масштаби державного рівня, не варто забувати, що їх формує ситуація на місцях. Наркотичне становище Деснянського району не може залишати у байдужості.

За даними 2016-го року, 14% наркозалежних киян проживає саме на Деснянщині. Їхня кількість становить 235 осіб. За цим показником ми зайняли третє місце. Нас випередили Дарницький та Солом’янський райони. Наркозалежні кияни, які проживають у Солом’янському районі, складають 19% від загального числа колег по нещастю. Найбільша кількість наркоманів проживає у Дарниці. Там їхня кількість налічує 24%.

Протягом 2016-го року працівники поліції вилучили 16,6 кг наркотичних та психотропних речовин. Найпопулярнішими препаратами серед столичних наркоманів є марихуана та амфетамін. Про це свідчать пакунки, яких заарештувала поліція. Кількість вилученого амфетаміну протягом минулого року становить 6,7 кг, марихуани – 6,5 кг. До загальної  купи також потрапив опій. Всього протягом минулого року вилучили в об’ємі 1,1 кг.  Нічний та танцпольний Київ не обійшовся без МДМА, відомого, як екстазі. Вилучена кількість цього «ніштяку» нарахувала 882 г. До купи також потрапило 355 г метадону та 86 г отруєних і сильнодіючих лікарських засобів. Наркотичний ринок  Деснянського району також не позбавлений різноманіття. Поліція протягом минулого року вилучила звідси 4,2 кг наркотичних та психотропних речовин. Туди  увійшло 2 кг марихуани 1 кг макової соломки, 559 г амфетаміну, 301 г опію, 46 г отруєних та сильнодіючих медичних речовин, а також 35 г метадону.

Хто ж оце все попривозив?

Деякі інсайдери повідомляють, що потужний потік наркотичних засобів надходить від Північного сусіда. Проте, це не єдине джерело. Більшою проблемою є не поставки, а розповсюдження. Чому ж наркотики стали улюбленим частуванням багатьох українців та навіть дітей?

Андрій Кіхтенко, начальник департаменту протидії наркозлочинності при Нацполіції у місті Києві повідомив, що одним з потужних рушіїв для розповсюдження наркотиків є байка про марихуану.   Серед молоді промишляє хибна думка, ніби марихуана не є шкідливою для здоров’я та не викликає залежність. Як відомо, всі наркомани починають з  дурманного куріння, яке нерідко приводить навіть до ін’єкційних наркотиків. Крім того, за останній час у столиці розрослась кількість підпільних нарколабораторій. Їхнім основним продуктом стяв амфетамін. Цей засіб є вкрай популярним серед відвідувачів нічних клубів. Саме він домагає невтомно гоцати та веселитись всю ніч. Доречи, деякі з цих лабораторій розташувалися у Деснянському районі.

Одна з них була прикрита  поліцією у жовтні минулого року. Це виробництво розмістилося  у квартирі на вул. Каштановій. До цього був причетний 25-річний киянин, який вже раніше притягався до адміністративної відповідальності за зберігання психотропних речовин. З каштанівської лабораторії поліція вилучила 100 г амфетаміну та коробки з приладами для  його вироблення. Затриманий виготовляв психотроп для продажу. Інгредієнти він купував через  інтернет. Поки фігурант цієї справи відпущений під особисте зобов’язання. Проти нього порушено   кримінальне впровадження. Якби поліція не прийшла раніше, ніж клієнти, затриманий міг би заробити 35 тис грн. Саме таку суму готові віддати на нелегальному ринку за 100 г амфетаміну.

Чому ж це виробництво не можна припинити ще на зародковій стадії?

Що заважає порядку?

В деякій мірі, сховище проблем української наркоманії знаходиться у Міністерстві охорони здоров’я.

Основним компонентом для виготовлення амфетаміну слугує фінілнітропропен. Ця речовина   довгий час не знаходилась під державним контролем. Нещодавно, департамент протидії наркозлочинності вніс нормотворчу ініціативу. Влада відреагувала на цю пропозицію. Кабінет міністрів видав постанову № 747, від 26.10.2016 про введення фінілнітропропену до прекурсорів. До них належать речовини та  їхні солі, які мають відношення до наркотиків. У поліції повідомили, що найближчим часом будуть визначені великі та особливо великі розміри фінілнітропопену в обігу, які стануть підставою для порушення кримінальної справи.

Крім того, представники департаменту протидії наркозлочинності неодноразово піднімали питання про посилення контролю лікарських засобів,  які  вміщають кодеїн. Саме  він є основою для виготовлення дезаморфіну. У наркотичних колах ця речовина відома, як крокодил. Наслідком споживання цього засобу стає смерть. Проте, спочатку  тіло та внутрішні органи вкриються язвами та гнійниками. Вражені тканини починають відторгатися, а на судинах утворюються рубці. Крім цього, імунна система крокодилового наркомана  знищується, а організм вражають різноманітні віруси. Проте, за словами Андрія Кіхтенка, МОЗ  із внесенням змін до постанови № 360 не поспішає. В ній йдеться про контроль обігу кодеїновмісних ліків. Поліція пропонує зобов’язати фармацевтів та провізорів продавати вищезгадані препарати лише за наявністю рецепта суворої звітності.

Крім того, своє місце знаходить соціальна реклама, що роз’яснює негативні аспекти та відповідальність за вживання наркотиків. Втім, наркотики все одно вживаються, при чому з великим апетитом. За  даними  міжнародних джерел, 250 млн жителів Землі страждають від наркозалежності. Це складає 4% від загальної кількості людей. Незалежні експерти із США вважають, що кількість наркоманів у світі значно вища. За їхніми підрахунками, їхнє число налічує 1 млрд населення. Згідно з офіційними даними, щодня у світі помирає 300 наркозалежних осіб. Чому ж люди добровільно лягають у труну?

За словами психологів, людина починає вживати наркотики у двох випадках: коли позбавлена всього,  та коли має все. Самореалізація приносить людині задоволення, яке робить її цілісною особистістю, цінною та потрібною персоною. Проте, велика кількість з нас не може досягти успіхів, бо навіть не має через що їх досягати. Відсутність корисних хобі у дитинстві прибрає велику частину змістовності та повноцінності життя. З роками людина освідомлю, що значно відстає від тих, хто зміг перетворити своє захоплення в професію. Щоб спрямувати свою енергію в якесь доступне русло та відчути себе більш обдарованим за інших, або прикрити свої комплекси, чи привернути до себе увагу та опіку, людина починає захоплюватися ірраціональними звичками, серед яких знаходяться наркотики. Варто зазначити, що серед цих обділених людей не лише  люди з небагатих сімей та ті, хто відчувають себе недолюблений, а й особи, які народилися в заможних родинах, або відчули надмірну батьківську опіку. Забезпеченість та гаряча опіка родичів роблять можливості обмеженими, адже нема приводів для старань.

Проте, варто завжди пам’ятати, що кожан людина унікальна та сонячного світла вистачить для кожного. Тож, не  треба сіяти в душі зневіру. Щоб наповнити життя блиском щастя, треба стати цінним та корисним. Для цього кожен з  нас має задатки.

Автор: Юлія Мостова