Центральні шляхи України перетинаємо крадькома!

2094
переглядів

В той час як прем’єр-міністр обіцяє українцям процвітання і європейський рівень життя, а в наближених областях до столиці активно ремонтують та перекладають дороги, серце країни завмерло в очікувані, в прямому та переносному сенсі.

Центральна область України – Кіровоградська, вже давно славиться своїми “тернистими шляхами”, повним бездоріжжям та цілковитою байдужістю провладних чинів до даної проблеми. Здавалося б, прогресивна область, аграрний та сільськогосподарський край, але ж ні, в нашій країні так просто не буває…

Всі жителі та проїжджі громадяни (турист навряд чи наважиться сюди сунутись на авто) змушені щоденно долати шляхи, які покритті суцільними ямами та рвами.  Кожна така подорож змушує переживати стрес та хвилювання за своє життя та автівку.

Таких доріг по області безліч і про кожну з них можна писати окрему статтю, але ця буде присвячена  дорогам, які є віддаленими та межують з іншими областями. Навряд чи очільники Кіровоградської області бували на них хоч раз, адже навіть їхні позашляховики їхали б крадькома, а водії озиралися б чи не залишили вони на дорозі деталей від авто.

Є в Кіровоградській області славне містечко Світловодськ, і хоча про нього мало хто чув, воно має стратегічне значення. В ньому розташовано Кременчуцьке водосховище та відповідно ГЕС. Місто не велике, лежить на кордоні з Полтавською областю, скоріш за все про нього згадував “Центр” лише коли надходили податки та збори, а зараз взагалі не зрозуміло чи потрібно воно області. Так от і доріг навколо міста взагалі немає, на будь якому виїзді з міста починається “поле воєнних дій”, чи то в село поїхати, чи то до Полтавської області, чи навіть до Києва по дамбі (стратегічний об’єкт) їхати не реально! В народі кажуть – “Навмисно не роблять доріг, щоб не ганяли швидко”.

Зокрема є траса, яка проходить через Кирилівське лісництво і з’єднує Світловодськ з Олександрією та правим берегом Кременчука. Там ситуація на стільки критична, що легковики і навіть фури, які активно там курсують, змушені їхати одне на одного виїжджаючи на зустрічку, інакше залишаться без коліс або й гірше. За словами місцевих, ця дорога на стільки аварійна та небезпечна, що кожен такий переїзд закінчується ремонтом ходової, шиномонтажем та лікуванням, дай Бог, лише нервів. Така ситуація значно б’є по кишеням і призводить до люті водіїв, адже ці ж таки водії платять, як і всі українські власники авто чималий дорожній збір!

Хто має за це відповідати?! Це вже питання до чиновників, які безтурботно розподіляють бюджети на власні потреби, не зважаючи на людські страждання. І головне не розуміють української історичної закономірності, що терпіння громадян небезмежне! Прийде час і слід буде відповісти за свої рішення та бездіяльність!

Вся проблема полягає в бюрократичній плутанині та нахабстві верхівки, яка перекладає відповідальність на інші структури. Або ще смішніше, на фури які їздять і псують дороги!

Це може було б смішно, якщо б це був анекдот а не українські реалії.

Невже в інших країнах не їздять фури? Невже Україна не має норм при прокладанні доріг? Невже виконавці дорожніх робіт не дають гарантій? Не несуть відповідальності? Та не вміють виконувати свою роботу?

В таких випадках наймають закордонні організації, які якісно та швидко виконують роботи. До того ж в Україні вже є чималий досвід такого залучення спеціалістів. Як приклад, траса Київ-Варшава (шлях до Європи, до речі), вже біля десяти років успішно функціонує без капітальних ремонтів та аварійних ділянок. На даному сполученні набагато більший потік авто ніж на посередніх трасах України, в тому числі і фур, які, як люблять казати “укравтодоровці”, завжди їздять перегружені. І це чомусь не призводить до вибоїн та рвів на цій дорозі.

Тож можливо запорука успіху – відсутність укравтодора в дорожніх роботах?!

Таке улюблене накладання “латок” на такі дороги, як в Кіровоградській області, не вирішує проблему, а навпаки її посилює! Адже ми всі розуміємо офіційні бюджети, які виділяються на такі роботи, при цьому фактична ситуація залишається і щоденний нервовий стан накопичується…

Безмежно прикро за таке нехтування громадянами та їхніми потребами. А це ті люди які довірили вам владу, шановні чиновники! І ніхто вже давно не сподівається на вашу чесність або інші гучні риси людяності, просто закликаємо до здорового глузду, адже ми – українці не просимо чогось понад норму, ми прагнемо поваги та виконання наших прав! …

Закликаємо очільників Кіровоградської області проїхатись тою дорогою і за одно всіма тими , що будуть на шляху до неї! Та вирішити це питання на користь українських громадян!