Український бізнес – як не слід примножувати багатство!

2704
переглядів

Статистика ведення українського бізнесу настільки сумна, що кожне друге підприємство грузне в корупційних схемах та незаконних оборудка. Не зважаючи на, так званий, рух до Європи.  Чи то людський фактор, чи то обставини, мета завжди одна –швидке збагачення.

Одним з таких підприємств є ТОВ “Львівська гарнізонна база”, яке пройшло свій довгий шлях від заснування до банкрутства. Журналісти Центру журналістських розслідувань пильно слідкують за усіма процесами, які відбуваються навколо цього товариства. І це не з проста!

Ми вже раніше писали про спроби теперішніх власників ТОВ “Львівська гарнізонна база” обійти Закон та використовуючи корупційні схеми, уникнути чесного розподілу бізнесу між усіма власниками бізнесу.

Бізнес та судова влада. Що пов’язує та як “рішають”

Але на тому вся історія не закінчилась, відчайдушні порушники закону продовжили свою не чесну справу, що вийшла за рамки здорового глузду і призвела до відкриття кримінальних проваджень.

Наші журналісти наразі ведуть журналістське розслідування і зібрали чимало матеріалів та доказів, які на пряму вказують на спроби підкупу посадових осіб та підробку документів.

Дослідивши всю історію з початку з’ясувалось, що розпочалась ця погоня за багатством з 2005 року, коли один з власників підприємства (Кредитор), Михайлишин, захотів вийти зі складу співвласників, з особистих причин, і отримати свою частку від загальної вартості всього майна підприємства, згідно статуту. Після року очікувань, спроб вирішення цього питання мирним шляхом, Кредитор подав позов до суду, в листопаді 2006 року, з вимогою виплати його частки.

З плином часу, справа ніяк не рухалась, спір не вирішувався. І тут з’ясовується, що в 2010 році власниця підприємства “Львівська гарнізонна база” Петренко, провернула цікаву схему:

Бувши 100% власником з 2005 року, вона віддає 1 % акцій своєму сину, а слідом за цим виходить зі складу співвласників і в 2011 році подає до суду позов з вимогою виплатити її частку в розмірі 99% від загального фонду підприємства. При цьому, Петренко зі своїми, так званими правозахисниками, “забули” про той факт, що у суді ще з 2006 року ЛЕЖИТЬ не розглянута справа Михайлишина і з того ж таки загального фонду, в першу чергу, слід виплатити його частку, а вже потім ділити далі. Суд мав би призупинити справу Петренко до закриття справи з Михайлишиним, але…

Суд приймає рішення, вочевидь незаконне, і призначає виплатити Петренко її частку, проігнорувавши не вирішене питання з Михайлишиним…

Цього виявилось недостатньо, наступним кроком було створення штучної заборгованості та об’ява про банкрутство підприємства. Ідеальна схема!

Але ж є Михайлишин, який все псує своєю участю і відчайдушно бориться за свою частку! Тож він долучається до справи про банкрутство підприємства та оскаржує рішення суду про виплату частки Петренко.

Ця боротьба стає не марною коли в 2016 році справою зацікавились журналісти ЦЖР і почали досліджувати законність та неупередженість суддів, які до того ніяк не просували справи між даними сторонами на протязі 10 років.

І в цей період Львівський Апеляційний господарський суд все ж таки  скасовує незаконне рішення попередньої інстанції про частку Петренко та видає нове, в якому чітко зазначається, що ніяких виплат Петренко не може отримати поки не розрахуються з Кредитором.

Здавалося б, справедливість настала!

Але, тут вступає в гру, досить цікавий термін “нововиявлені обставини” та “кмітливість” адвокатів Петренко.

На перший погляд здається, що законотворці передбачили все для громадян та турбуються про дотримання конституційних прав кожного українця, для цього і створили норму, яка дозволяє відкрити вже закрите провадження повторно за нововиявленими обставинами. Але і тут знаходяться умільці, які використовуючи Закон, провертають хитромудрі схеми, для отримання потрібних їм судових рішень!

Як приклад, під цим терміном можна пред’являти недостовірні результати експертиз без належних документів, вигадані докази та ще безліч надуманих і необґрунтованих “нововиявлених обставин”.

Для чого це?! Трохи роз’яснень – Щоб повторно відкрити справу по якій вже є рішення, яке набрало ЗАКОННОЇ сили, тобто повторному розгляду воно не підлягає! Окрім, як за нововиявленими обставинами!

Тож повертаємось до конкретної ситуації. Юридична компанія, яка обслуговує Петренко бере на себе відповідальність та починає брудну гру. Дістаються старі висновки приватного експерта з нерухомості, яка в 2011 році робила експертизу майна ТОВ “Львівської гарнізонної бази” і на їх основі робляться завідомо неправдивий висновок, експертом, який в зговорі з Петренко. В подальшому ці документи подаються до суду.

Ми поспілкувались та взяли офіційний коментар у експерта, яка робила перший висновок.

Отже, за словами експерта, по-перше експертний висновок, зроблений у 2011 році, дійсний лише пів року, його не можна брати за основу у 2016 році. По-друге, вона не давала згоди на використання її висновку для створення іншого. А також там ще багато нюансів, які вказують на підробку документів та стали доказами в кримінальному провадженні на підкупленого експерта Петренко.

Окрім експертних висновків, суду було надано багато підроблених документів від уповноважених осіб ТОВ “Львівська гарнізонна база”, що стало основою для другого кримінального провадження зі сторони Кредитора.

На даний час весь цей вже заплутаний спір розгортається в трьох площинах:

Перша – це два кримінальні провадження, про які було сказано чимало і вивчаються правоохоронними органами.

Друга – це справа про банкрутство, яка зараз на етапі переходу до процедури санації  і затягується зі сторони Петренко, оскільки вона чекає вирішення іншої справи, яка і є Третьою площиною спору – це справа з “нововиявленими обставинами”, яка розглядається вже в Верховному суді України, адже апеляційну інстанцію Петренко програла і суд прийняв ЗАКОНЕ рішення. Простими словами вирішивши, що немає підстав для повторного відкриття справи, адже “нововиявлені обставини” фальсифікація!

Ця площина найспірніша!

Суд затягується, судді непевні, сторона не з’являється… Все нагадує спробу домовитись в певних кругах… Адже, це вирішальний момент!

Чи будуть судді новореформованого Верховного суду неупередженими та об’єктивними чи стануть співучасниками злочину, давши рух сфальсифікованій справі?!

Нам-журналістам особливо цікаве це питання, адже від цього залежить, як далі розгорнеться наше розслідування.

Як висновок слід сказати, що незважаючи на спроби підірвати авторитет судової влади, експертних висновків та інших уповноважених посадовців, особи, які будують стратегію на корупції та беззаконні не мають шансу! Адже враховуючи тенденції демократичного розвитку, громадськість не залишить без уваги жодного учасника такої оборутки!

 

Журналісти ЦЖР доведуть справу до кінця і висновки розслідування опублікують на власних та партнерських ресурсах.

У демократичній державі, яка прагне розвитку та процвітання! Це лише питання часу та терпіння!