Українці за межею бідності

1004
переглядів

На даний момент понад 30% українців знаходяться за межею бідності, а величезна частина людей витрачає більшість свого місячного доходу лише на продукти харчування. Тоді як, наприклад, сім’ї Західної Європи витрачають на продукти приблизно четвертину своєї місячної зарплатні. За підсумками 2017 року, Україна увійшла до списку держав із найнижчою зарплатнею в Європі.

Проте, не дивлячись на це, експерти ринку праці та економісти відзначають, що середні заробітні плати за 2017 рік помітно зросли у порівнянні з попередніми роками. 10 000 осіб щороку декларують доходи 1 млн. грн. і більше. Та дивлячись на розмаїття дорогих автомобілів та переповнених елітних розважальних установ, можна зрозуміти, що насправді це не так, і стає ясно, що входження України до ЄС стає неможливим через процвітання тіньової економіки в нашій державі.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, рівень бідності в Україні вже знизився на 15 відсотків, причиною цьому стало підвищення соціальних стандартів і підвищення середньої заробітної плати. Але, при цьому не було сказано, що субсидії по житло-комунальним послугам збільшилися до 70 млрд. грн. у 2017 році, тоді як у 2016 році ця сума була на 26 млрд. грн. менше.

Якщо взяти до прикладу українське місто Полтаву, то там середня зарплата становить 3900 грн. Оплата «комуналки» — в середньому 2180 грн., оренда житла – 2250 грн., проїзд у транспорті – 200 грн. на місяць. Однією зарплатнею оплатити житло неможливо, тому якщо житло знімають двоє людей, і вирахувавши усе вищесказане з їхнього місячного бюджету, на кожного залишається 1500-1600 грн.

Впродовж 2018 року прожитковий мінімум в Україні має скласти 1853 грн., тобто на 309 грн. більше ніж минулого року.

Фахівці університетів США встановили, що 95 тис. доларів на рік (210 тис. грн. на місяць) дозволять людині бути повністю задоволеною життям. На думку вчених, для емоційної рівноваги вистачить і 135 тис. грн. на місяць.  Як відомо, середня заробітна плата в Україні становить 8777 грн. на місяць, тобто в 15 разів менше рівня «емоційного комфорту» і майже в 24 рази нижче «рівня щастя».

Отож, нам є до чого прагнути…

Автор: Перехрестенко Крістіна