Четверг, Январь 21, 2021

Відеофіксація судових засіданнь

В рамках проекту “Відеофіксація судових засідань” команда ЦЖР проводить відеозйомку в залі судового розгляду та в усіх державних установах, які потребують громадського контролю ( адміністрації, місцеві органи самоврядування та інші).

Метою проекту є незалежне спостереження та контроль за роботою державних установ та чиновників, безпосередньо. Для запобігання корупційних схем та прийняття незаконних  рішень, які обмежують демократичні права громадян.

Цей проект сприяє громадянам, які звернулись за допомогою, бути більш впевненими в досягненні істини, блукаючи владними коридорами.

Журналістський контроль допомагає дотриманню законності розгляду питань та прийняття рішень з боку влади. Це певною мірою, полегшує роботу юристів та адвокатів, з якими співпрацює команда ЦЖР.

Наш багатий практичний досвід показує, що «четверта влада» має вагомий вплив на  державну систему. Тому не вагайтесь, використовуйте цю можливість та досягайте результатів з нами!

89% справ, до яких ми долучились, були розглянуті по закону та винесені справедливі рішення.

Для співпраці звертайтесь за телефоном 067-995-45-95 або пишіть на ел.адресу

https://pero.net.ua/category/video/

Нормативна база:

Частина 1 статті 25 Закону України Закону України «Про інформацію» журналіст має право під час виконання професійних обов’язків здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

Частина 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіо технічних засобів без отримання окремого дозволу суду.

 

Частина 1 ст. 307.  Цивільного кодексу України, Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.