Виконавча служба не гребує додатковим заробітком

383
переглядів

На Кіровоградщині працівник державної виконавчої служби прислав у Viber номер рахунку і суму, яку слід сплатити, написану від руки, одній зі сторін судового провадження.

При цьому, жодних підтверджуючих документів щодо законності такої збору, не було надано.

Особа, якій надійшла така Viber-смс, представляє садове товариство, яке судиться з жінкою, що доводить своє право власності на дачний будинок, який залишився від батьків.

Місцевим судом було відкрито провадження, однак у суді позивачка має ще довести своє права на вище вказану дачу, оскільки за словами Голови садового товариства, ні ця особа ні її батьки, не є членами товариства і не сплачують членські внески вже дуже довго. За даною садовою ділянкою нараховані борги понад 30 тис. грн, які позивачка відмовляється сплачувати. За статутом товариства, на зборах правління було вирішнно віддати данний дачну територію в користування іншим особам, які погодились сплатити всі борги і вступні внески в товариство і привести територію в належний для користування стан. На відміну від позивачки, яка бажає лише заволодіти будинком і ділянкою, при цьому сплачувати будь-що відмовляється.

«Наше товариство існує лише за рахунок його членів, які сплачують обов’язкові внески, за які ми підтримуємо благоустрій території та забезпечуємо функціонування всіх систем. Я як Голова зацікавлена, щоб кожна дачна ділянка була «живою», мала власників, але ця особа з’явилась нізвідки і не має жодного документу, що вказує на її право користуватись цією ділянкою. При житті батька вона жодного разу тут не з’являлась» — стверджує Голова садового товаритства Олена Вікторівна.

Поки почнеться розгляд справи по суті, суддя наклала арешт на будинок і заборонила Голові садового товариства виконувати будь-які дії щодо даної ділянки.

І хоча в спорі не фігурують великі суми, працівники Виконавчої служби зорієнтувались і вимагають від Голови товариства ВЖЕ сплатити виконавчий збір, який їй нібито повернуть у випадку, якщо садове товариство виграє у суді. При цьому, офіційний документ з рахунком і сумою, був направлений до Голови, лише після того , як журналіст ЦЖР зателефонував на номер з якого прийшло Viber-повідомлення, про сплату збору, для отримання коментаря з приводу законності такої форми повідомлення «боржника».

Після цього сума виконавчого збору змінилась з

8 646 грн до 301,23 грн !!!

  

Автор: Артем Квашин