Як українці можуть запобігти глобальному потеплінню

70
переглядів

Відходи пластику нещодавно були додані до списку причин глобального потепління. Гавайський університет опублікував дані дослідження, яке доводить що пластик може виділяти парникові гази такі як метан та етилен, коли на нього потрапляють прямі сонячні промені. Вчені проводили тести на таких щоденних речах як пляшки для води, пакети та контейнери для їжі. Парникові гази (метан на етилен) є основним чинником зміни клімату та глобального потепління.

“Пластик є джерелом газів, які мають великий вплив на зміну клімату… Очікується, що їх об’єми збільшуватимуться так як виробляється все більше пластику, який потрапляє в навколишнє середовище у вигляді відходів та сміття” — повідомляє Девід Карл, старший науковий співробітник Гавайського університету.

Проблема зміни клімату є глобальною, проте кожен з нас у повсякденному житті може допомогти зменшити кількість пластику який ми використовуємо.

  • Сортування сміття дозволить збирати пластик окремо та переробляти його на спеціальних заводах. Це допоможе зменшити кількість пластику що потрапляє до навколишнього середовища у вигляді відходів та переробляти його на речі повторного вжитку. Точки для сортування сміття можна знайти у багатьох містах. 
  • Використовуючи багаторазові пляшки для води та чашки ми тим самим зменшуємо кількість пластикових пляшок та стаканів, які потрапляють до сміття.  
  • Звичайні поліетиленові пакети для продуктів також можна замінити на багаторазові. Такі мішечки можна придбати в магазинах та онлайн.  
  • Альтернатива звичним зубним щіткам — бамбукові. Використані дерев’яні щітки набагато легше можна утилізувати без шкоди для навколишнього середовища ніж пластикові.

Однією з найбільших “пластикових” загроз є пластикові трубочки для напоїв. Потрапляючи до океану, трубочки не розчиняються, а просто перетворюються на мікро шматочки. Існують , що до 2050 року 99% видів морських птахів будуть перетравлювати мікро шматочки пластику. Це може призвести до вимирання 50% морських птахів. Мінімізація використання пластикових трубочок та пластику в цілому може врятувати цілі екосистеми та запобігти глобальному потеплінню.

Автор: Намінас Карина