Ярослав Годунок. Політичний піар чи реальні досягнення

129
переглядів

Жодне «турне» по містах України, Президента Володимира Зеленського, не обходиться без скандалів та гучних заяв.

Так сталося і в передмісті Києва, у квітучому містечку Борисполі, куди нещодавно завітав Президент з офіційним візитом. Ця подія висвітлювалась усіма інформаційними каналами, а особливо після того, як Гарант вступив у відкритий конфлікт з секретарем міської ради Ярославом Годунком.

фото з офіційної сторінки Ярослава Годунка

Під час зустрічі з очільниками району та міста, Зеленський звернув увагу на скандального чиновника Годунка і перевірив про нього інформацію в інтернеті. Все закінчилось тим, що під час обговорення будівництва міської лікарні, яке активно намагається просувати Годунок, Президент вигнав депутата з зали зі словами ««….Та иди уже, Господи».

Все через те, що Ярослав Годунок має судимість, яка тягнеться ще з 2000-х років. Президента обурив той факт, що чиновник має кримінальне минуле, при цьому успішно працює в міськраді.

Все відбулось так швидко і не очікувано, що ніхто навіть не став розбиратись чого добивався Годунок, в тій ситуації, і чому саме на нього «пало пильне око» інформаційних шпигунів Президента.

Після конфлікту, що склався, особлива увага до Ярослава Годунка привернулась не тільки зі сторони спец служб, а й усі ЗМІ прагнули почути пояснення самого «анти-герой». Тому нині ця особистість є досить популярною в гугл запитах.

 

Що ж дійсно відбувається навколо депутата Ярослава Годунка, до чого це показове вигнання та чи призвело воно до чогось?!

Годунок Ярослав Миколайович розпочав свою кар’єру зі служби у ВСУ ще у 1995 році, згодом продовжив роботу вже у київському спецпідрозділі «Беркут» на посаді міліціонера-водія. У 1997 році очолив окремий відділ спецпідрозділу «Беркут».

Вже у 2000-му році його напрям роботи різко змінився на громадську діяльність. Цьому спонукало обвинувачення Годунка у кримінальному правопорушенні під час виконання службових обов’язків, ще бувши спец призначенцем. А саме розбій та перевищення повноважень. Враховуючи всі обставини та першу судимість Ярославу Годунку було назначено 3 роки випробувального терміну. Нині судимість вважається погашеною.

За словами самого Годунка, дана кримінальна справа була відкрита лише через конфлікт з керівництвом, з яким він не погоджувався у певних питаннях, та мала на меті створити прецедент для скандального звільнення.

Аналізуючи всю подальшу публічну діяльність скандального чиновника, який завжди виступає в опозиції до влади, а також враховуючи безкарність української правоохоронної системи, особливо у 2000-х роках, слід враховувати будь-яку сумнівність справи, яка гучно відкрилась і тихенько закрилась.

Отже, розпочавши свою діяльність в політиці, Годунок завжди займав активну позицію у суспільному житті свого району, стрімко та відчайдушно захищав права та свободи громадян, просував безліч новаторських ідей у соціальне життя бориспільчан. Згодом громадська активність переросла в життєву позицію і Ярослав Миколайович став депутатом міської ради Борисполя. У 2017 році він обійняв посаду секретаря міської ради. На останніх виборах депутатів до Верховної Ради балотувався від 98 мажоритарного округу.

Маючи власний бізнес ще з 2000-х років ( авто заправна станція), заробив собі чи малі статки, які нині турбують кожного хто заглядав в його декларацію.
На даний час авто заправка Годунка стоїть без діла, після довгих років оренди, він її закрив взагалі, оскільки постійні перевірки правоохоронними органами, все одно не давали спокійно функціонувати. А ми всі розуміємо, як відбуваються такі перевірки й що перевіряється. Єдине, що не зрозуміло – це чому депутат міськ ради не став «шукати компромісів».

Як не дивно, Годунок одним з перших депутатів, який задекларував все своє майно до того, як вступив на державну службу і з того часу декларація змінюється лише в розділі заробітна плата.

За 2018 рік Ярослав Годунок задекларував 340 246 гривень заробітної плати.

 

Чим же відомий Годунок серед своїх земляків і виборців?

За час його роботи на посаді секретаря міськ ради впроваджено безліч соціальних поліпшень для жителів міста, зокрема побудовані та відремонтовані об’їзні шляхи, багатостраждальний з/д переїзд, що значно поліпшує дорожню ситуацію в Борисполі.

Основною ідеєю, яку втілили в життя, стала справжня децентралізація. Годунок став ініціатором, а згодом і рушійною силою виділення бюджетних коштів безпосередньо депутатам міск ради на виборчий округ, для прямого вирішення проблем жителів всіх округів, щодо благоустрою. Це є певною новацією оскільки таке виділення передбачене в Законі про децентралізацію, але на практиці ще не застосовується майже ніде.

За 2018 та 2019 роки виділено по 1 млн грн на рік, кожному депутату на територіальний округ міста, які витрачаються на соціальні потреби громадян при цьому контролюються безпосередньо керівництвом міста.

Завдяки прямому фінансуванню побудовані та відремонтовані школи, дитсадки, ігрові-спортивні майданчики по всьому місту.

Така наполегливість і завзятість зробила Ярослава Годунка досить відомим у своєму місті. Більшість містян, кого не спитай, знають його особисто і розуміють його роль у життєдіяльності міста.

Отже, маючи високі рейтинги та значні амбіції, Годунок став одним з основних конкурентів, на той час, для кандидата в депутати, Буніна Сергія, який був кандидатом, а згодом і обраним депутатом від партії «Слуга Народу» в Верховну Раду України по 98 округу. Тобто цілком логічно, що показове вигнання секретаря Годунка Президентом, то був політичний хід, який підривав довіру виборців до нього і значно знизив шанси на перемогу. До того ж, після виборів тема стихла і жодних наслідків не мала для учасників події. Що і вказує на політичні передвиборчі ігри.

Сам Годунок коментує це так:

«Це було виключно політичне переслідування…

Ще у лікарні, коли я бачив, що заводять Президента тільки туди куди потрібно … Я розумів, що його команда безумовно буде влаштовувати шоу, але щоб таке шоу, яке відбулося з ганебною поведінкою Президента я точно не очікував!…»

Як висновок можна сказати лише одне, вибори пройшли, вибір зроблено! Подальша діяльність депутатів покаже хто піарився, а хто має справжню громадську позицію!