За межами наукової дискусії

5
переглядів

Бабкіна Олена Петрівна – доктор наук в напрямку судової медицини. Вона стверджує, що її колеги порушили академічну доброчесность у вигляді плагіату щодо результатів її досліджень і наукових праць. Для вирішення спору вона звернулась до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Мішалов Володимир Дем’янович – опонент Олени Петрівни. Видатний український медик, педагог, професор. Завідувач кафедри судової медицини та Головний редактор фахового журналу «Судово-медична експертиза».

Ці світлі голови зіштовхнулись в протистоянні через те, що Володимир Дем’янович зі своїми колегами використав в написанні методичних рекомендацій частину наукового тексту, яку Олена Петрівна перевела з російської мови і використовувала у своїх працях ще раніше.

Чи може бути це порушенням академічної доброчесності у вигляді плагіату вирішить апеляційна комісія Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, скаргу до якої подав вже Мішалов Володимир Дем’янович, за його словами попереднє рішення було винесене з порушеннями його законних прав і не містило жодних аргументованих підстав, це й викликало сумніви щодо об’єктивності розгляду даного спору.